Két év után nyert újra ORB-futamot Velenczei Ádám

2024. július 14. | Hírek

Öt év után újra aszfalton és elképesztő hőségben rendezték meg a Székesfehérvár Rallyt július második hétvégéjén. Az Országos Rally Bajnokság negyedik futamán mind a négy kategóriában rajthoz álltak a versenyzők, akik egymás mellett az időjárással is megküzdöttek.

Az ORB1-ben már az első napon botlottak az esélyesek, Csomós Miklósékat két defekt is akadályozta, Turán Frigyesék pedig eltaláltak egy betontömböt, ami után ki is álltak, de újjépítették az autót, és vasárnap ismét versenyeztek. A második napon Német Gáborék forogtak meg egy lassítóban, majd Klausz Kristófék estek ki baleset miatt, így a hiba nélkül haladó Velenczei Ádáméknak gyakorlatilag csak arra kellett figyelniük, hogy megtartsák a magabiztosan kiharcolt előnyüket.

Megtették, így a Velenczei Ádám, Vánsza Zsolt páros két év után nyert ismét futamot, teljesen megérdemelten, a második helyen Német Gábor és Németh Gergely, a harmadikon Osváth Péter és Májer Dávid ért célba.

„Már az első napot igyekeztünk megnyomni, ugye akkor volt a hosszabb gyors – értékelt a a célban Velenczei Ádám. – Sikerült, hibamentesen tudtunk menni, míg az ellenfelek ezt nem mondhatták el magukról, hiszen Mixiék defektet kaptak, míg Frici nekiment egy betontömbnek. Ezután sem dőlt el semmi, hiszen nyolc másodpercre voltak Gabiék, de ők másnap hibáztak egyet, így alakult ki a mintegy huszonöt másodperces előnyünk, amit csak be kellett osztani a végére.”

Tegyük hozzá, hogy az első nap után jó tempót fogó Bútor Róbert és Tagai Róbert másodikként ért be, ám szokás szerint leadta a menetlevelét, hogy ne vegyen el pontokat az ORB állandó résztvevőitől. A betegséggel küzdő Német Gáborék így értékes második helyet szereztek.

„Összességében elégedettek lehetünk a hétvégével, hiszen a mecseki kiesés után nagyon eredményes futamot teljesítettünk, nagyon sok ponttal gazdagodtunk, és a tempónk sem volt rossz a szakaszok többségén. Voltak hibáink, ezek kijavításán kell dolgoznunk a folytatásban, de úgy érzem, hogy minden megtett kilométerrel gyűlnek azok a nagyon hasznos tapasztalatok, amelyekkel folyamatosan gyorsabbak és eredményesebbek lehetünk a későbbiekben” – összegzett Német Gábor.

Csomós Miklós és Nagy Attila is pazarul ment vasárnap, a páros feljött az ötödik helyre, megnyerte a power stage-et, így növelte az előnyét az összetett élén.

„Amikor gödörbe kerülsz, és nem azok az eredmények jönnek, amelyeket vártál, elég nehéz motivációt találni a folytatásra, de ennek ellenére amit lehetett, azt kihoztuk a vasárnapból, nem is száz-, hanem száztíz százalékosan – mondta a parc fermében Csomós Miklós. – Nagyon sajnáljuk a szombati két defektet, főleg a másodikat. Az elsőt tudjuk, hol szereztük, picit hozzáértünk a padkavédelemhez, ami betonból volt, úgyhogy annak legalább megvan az oka, de a másodikat nem láttuk, hol szedtük össze. Anélkül a negyedik hely is meglehetett volna, de annak már nagy jelentősége nem lett volna, úgy gondolom, hogy összességében jól teljesítettünk.”

A nagy csatát hozó ORB2-es versenyt Várnai Dávid és Szabó Tamás nyerte meg. Az első helyért harcoló Rónavölgyi Endre és Aczél András az ötödik gyorsaságin műszaki hiba miatt kiállt, az egészen az utolsó előtti szakaszig második helyen álló Kovács Gergő és Pálfi Begyó Péter szerelés miatt elkésett, és két perc büntetést kapott, így a második helyen Baksai László és Erdei Zoltán, a harmadikon pedig Strider Zoltán és Borsfai Dávid ért célba. Kovácsék végül a nyolcadik helyet szerezték meg.

Az ORB3-ban Fenyvesi Péter és Szabó Beatrix egy gyorsasági híján rajt-cél győzelmet aratott 12.6 másodperc előnnyel, a második helyen Oberling Krisztián és Mitnyik János, a harmadik helyen Rácz Gábor és Gyöngyösi Marcell ért célba.

A Historic mezőnyben ezúttal Wirtmann Ferenc és Kerekes József dolgát meg tudta nehezíteni Rónay László és Csuri András, azonban a Toyotát hajtó versenyző a záró szakaszon lefulladt, és fél percet vesztett, így végül a Forddal versenyző Wirtmann 44.6 másodperc előnnyel nyert. A harmadik helyet Szombathelyi Péter és Heffner Gergő szerezte meg.

SZÉKESFEHÉRVÁR RALLY (11 gyorsasági szakasz, 132 km)
    A végeredmény:
    1. Velenczei Ádám, Vánsza Zsolt (Skoda Fabia R5) 1:02:57.6 óra, 2. Német Gábor, Németh Gergely (Skoda Fabia R5) 22.8 másodperc hátrány, 3. Osváth Péter, Májer Dávid (Skoda Fabia R5) 1:59.5 perc h., …5. Csomós Miklós, Nagy Attila (Skoda Fabia R5) 3:16.4 p h., …13. Turán Frigyes, Zsiros Gábor (Volkswagen Polo GTI R5) 10:57.5 p h.